Poste restante, czyli 14 dni na Poczcie

Zdarza się, że z różnych względów zamiast podawać adres swojego zamieszkania jako adres dostawy wolimy, aby paczka została doręczona do wybranej placówki Poczty Polskiej i tam oczekiwała na odbiór. Nic prostszego - wystarczy skorzystać z darmowej opcji Poste Restante. Poniżej przykład. Klient, Jan Kowalski życzy sobie, aby Paczka dotarła do Filii Urzędu Pocztowego w Jego mieście - Koszalinie na ulicy Akademickiej 29. W tym celu Pan Jan korzystając z wyszukiwarki Google wpisuje "poczta koszalin akademicka" - musi dowiedzieć się jaka jest numeracja danej placówki. Pierwszy wynik wyszukiwania mówi wszystko - "FUP Koszalin 12". Teraz można podać prawidłowy adres dostawy:

FUP Koszalin 12

Jan Kowalski

ul. Akademicka 29

75-337 Koszalin

POSTE RESTANTE

Dopisek Poste Restante jest konieczny, aby Poczta zakwalifikowała przesyłkę Pana Jana jako oczekującą na odbiór w punkcie. Dzięki numerowi przesyłki, który cilice.pl podaje klientowi zaraz po wysyłce, Pan Jan dowiaduje się, że paczka oczekuje na obiór w Punkcie (Status: "Paczka oczekuje na obiór w Punkcie"). Upewniwszy się, że Paczka jest na miejscu, Pan Jan może udać się na Pocztę (ma aż 14 dni na odbiór) i okazując swój dowód osobisty odebrać przesyłkę.

Ufam, że powyższa instrukcja rozwieje Państwa wątpliwości co do sposobu prawidłowego adresowania przesyłek oczekujących.